Kurt Cobain

20. dubna 2011 v 19:20 | Pinkie |  Music
Přesně 5.dubna tomu bylo 17 let co umřela hudební legenda..Před 17 lety zemřela hudební legenda... I po smrti právem patří mezi nejlepší rockové zpěváky, kteří kdy žili!
Jeho muziku milují všechny generace a není snad nikdo, kdo by neznal grungeovou skupinu Nirvana. Jasně, řeč je o kultovním americkém zpěvákovi a skladateli Kurtu Cobainovi (†27), který byl mimo jiné také manželem zpěvačky a herečky Courtney Love (46), která s ním má dceru Frances Bean (18).

Mezi největší hity kapely, které bys měl/a určitě znát, patří třeba "Smells Like Teen Spirit" nebo "Come AsYou Are", které najdeš na jejich průlomovém albu "Nevermind" (1991).

Jenže tenhle "Nirvana" boom měl i svoji temnou stránku - naplno odstartoval Kurtovu závislost na heroinu, kvůli které musel být i několikrát hospitalizován. Kromě závislosti na drogách trpěl také velkými depresemi a "vzácnou" nemocí žaludku, kterou žádný lékař nedokázal pojmenovat ani vyléčit!

Kurt začal pomalu, ale jistě ztrácet chuť žít, což nakonec vedlo k tomu, že si 5. dubna 1994 dal silnou dávku heroinu a prostřelil si hlavu! V dopise na rozloučenou pro svou manželku Courtney a dceru Frances mimo jiné napsal: "Je lepší shořet, než vyhasnout!"
Já osobně jsem ho neposlouchala,ale někdy si jeho písničky kdyžz mám náladu pustím ;) A co vy??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama